جهان

احتمال تعدیل نیرو در توییتر به دست ایلان ماسک قوت گرفت

ایلان ماسک در جلسه‌‌ای یک‌ساعته با کارمندان توییتر به‌طور غیرمستقیم اعلام کرده که احتمالاً تعدیل نیرو انجام خواهد شد. گزارشی تأییدنشده می‌گوید ماسک به‌دنبال اخراج ۹۰۰ نفر از کارکنان توییتر است.

ایلان ماسک در جلسه‌ی آنلاینی که پنجشنبه با کارمندان توییتر برگزار شد گفت «این شرکت باید از لحاظ مالی سالم شود» و هزینه‌ها را پایین بیاورد. مدیرعامل میلیاردر شرکت‌های اسپیس ایکس و تسلا به‌طور غیرمستقیم اعلام کرده که در صورت بستن قرارداد ۴۴ میلیارد دلاری با توییتر، احتمالاً شاهد تعدیل نیرو در این شبکه‌ی اجتماعی خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری ورج، یکی از کارکنان توییتر از ایلان ماسک درباره‌ی احتمال تعدیل نیرو در این شرکت پرسید. ماسک در بخشی از جلسه‌ی پرسش‌و‌پاسخ یک‌ساعته‌ی خود گفته در حال حاضر هزینه‌های توییتر بیشتر از درآمدها است و «این وضعیت عالی نیست.»

توییتر در حال حاضر بیش از هفت هزار کارمند دارد و بزرگ‌ترین سؤال این افراد از زمان رسانه‌ای شدن توافق ۴۴ میلیارد دلاری این بوده که ایلان ماسک تعدیل نیرو انجام می‌دهد یا خیر. پاراگ آگراوال، مدیرعامل فعلی توییتر، در جلسه‌ای که چند هفته پیش برگزار کرد گفت این شبکه‌ی اجتماعی «فعلا» قصد ندارد کسی را اخراج کند.

ایلان ماسک در جلسه‌ی پنج‌شنبه مستقیماً از تعدیل نیرو سخن نگفت، اما برداشتمان از حرف‌هایش این است که به احتمال زیاد پس از بسته شدن قرارداد شماری از کارکنان توئیتر باید این شرکت را ترک کنند.

یکی از سیاست‌های فعلی توییتر این است که کارمندان می‌توانند تا ابد در خانه کار کنند.

ایلان ماسک مخالف جدی سیاست دورکاری است و حتی در هفته‌های اخیر به کارکنان تسلا گفته برای ادامه‌ی دورکاری باید حداقل ۴۰ ساعت در هفته به‌صورت حضوری کار کنند. ممکن است پس از تصاحب توییتر، کارکنان مجدداً مجبور به کار حضوری شوند.

نیویورک تایمز می‌گوید ایلان ماسک در تلاش برای تأمین بودجه‌ی تصاحب توییتر جلسه‌ای با سرمایه‌گذاران احتمالی برگزار کرده و به آن‌ها گفته شبکه‌ی اجتماعی یادشده باید تعدیل نیرو انجام دهد. مطابق اسناد فاش‌شده، ایلان ماسک می‌خواهد در کوتاه‌مدت تعداد کارمندان توییتر را افزایش دهد و سپس حدوداً ۹۰۰ نفر را اخراج کند تا این شرکت توانایی ادامه‌ی روند روبه‌رشدش را داشته باشد.

سال گذشته درآمد سالانه‌ی توییتر رشد کرد و به ۵٫۰۸ میلیارد دلار رسید. این شرکت در سال ۲۰۲۰ توانسته بود درآمد ۳٫۷۲ میلیارد دلاری کسب کند. با وجود افزایش درآمد، توییتر همچنان در حال ضرردهی است (البته با سرعتی کمتر). آمار نشان می‌دهد توییتر سال گذشته ۲۲۱ میلیون دلار ضرر کرده است (ضرر این شرکت در سال ۲۰۲۰ برابربا ۱٫۱۴ میلیارد دلار بود).

ایلان ماسک طرح‌هایی برای افزایش درآمد توییتر دارد. او می‌گوید توییتر باید به‌طور جدی روی سرویس اشتراکی متمرکز شود. یکی دیگر از ایده‌های ایلان ماسک دریافت پول از کاربران در ازای اعطای تیک آبی است.

منبع : theverge

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا