بازی ها

بولتن تحلیلگر و بررسی بازار بازی موبایل ژوئن 2022

بازار بازی موبایل ژوئن 2022

حالت‌های مینی‌بازی، رویدادهای سالگرد فراوان، و نمایش‌های فراوان از بازی‌های RPG تنها بخشی از نکات برجسته ماه ژوئن هستند.

Lords Mobile: Tower Defense، Game of Sultans: Royal Pets، and I’m a True Princess (我本千金) رویدادهای مینی گیم برگزار کردند که تغییراتی را در مکانیک اصلی گیم پلی آنها ارائه کرد. به عنوان مثال، رویداد Merchant Empires در Game of Sultans از مکانیک‌های RPG/sim سنتی خود برای ادغام گیم‌پلی دور شد، در حالی که بازی داستانی تعاملی I’m a True Princess یک رویداد مینی‌گیم دیگری با مکانیک‌های معمایی معرفی کرد.

برخی از محبوب‌ترین بازی‌های موبایل بازار موبایل رویدادهای سالگرد را در ماه ژوئن جشن گرفتند، از جمله The Seven Deadly Sins و Dragon Ball Legends که باعث افزایش درآمد هر دو بازی شد. بازی‌هایی مانند Project Makeover و Redecor نیز ماه غرور دگرباشان جنسی را با پاس‌های رزمی مضمون جشن گرفتند، و شاید تعجب کنید اگر بدانید که یک بازی ژاپنی و فقط برای موبایل در حال تبدیل شدن به یک بازیکن اصلی در فضای کنسرت مجازی است.

خرداد هم انگار ماه RPG ها بود! در کنار انتشار بسیار مورد انتظار Diablo Immortal، شاهد حضور چندین بازی RPG نوبتی در جدول 200 پردرآمد و بازی های دیگری مانند Rise of Kingdoms بودیم که عناصر RPG را در به روز رسانی ها گنجانده بودند. می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد 200 شرکت‌کننده پردرآمد جدید، و همچنین به‌روزرسانی‌های عمده تلفن همراه از ژوئن 2022 در زیر بیابید.

بررسی بازار بازی موبایل ژوئن 2022

بررسی اجمالی بازار ایالات متحده

ژوئن برای به‌روزرسانی‌های اصلی بازی، ماه نسبتاً آرامی در ایالات متحده بود. The Ants: Underground Kingdom یک نوع ارتقاء جدید برای حشرات و یک سیستم مدال برای بازیکنان سطح بالا اضافه کرد، در حالی که Rise of Kingdoms از مصر به عنوان یک جناح جدید استقبال کرد و آن را با داستان و مسابقه اتحاد با مضمون RPG خود جشن گرفت. یکی از بزرگ‌ترین به‌روزرسانی‌ها، حالت Garena Free Fire’s 5v5 Bomb Squad بود که مکانیکی مشابه حالت‌های خنثی کردن بمب در Call of Duty و Counter-Strike دارد.

رویداد اصلی Rise of Kingdoms شامل چهار قسمت بود که یکی از آنها Words of Eternity بود. این یک مجموعه داستان کوتاه شش قسمتی بود که به‌طور شگفت‌انگیزی مکانیک‌های روایی را از بازی‌های RPG به عاریت گرفته بود، به این معنی که بازیکنان را ملزم می‌کرد تا در طول داستان تصمیم‌های جزئی بگیرند.

نمونه‌های جالبی از Battle Passes را در ماه ژوئن دیدیم، با Jurassic World Alive یک مجوز معمولی Premium و یک “Grand Premium Pass” معرفی کرد، در حالی که Project Makeover و Redecor پاس‌های نبرد با مضمون پراید را برای ماه ژوئن ارائه کردند. Dragon Ball Legends و The Seven Deadly Sins سومین و چهارمین سالگرد خود را با مجانی های فراوان جشن گرفتند که باعث افزایش درآمد هر دو بازی شد، در حالی که خانه مد لوکس Gucci به Roblox بازگشت اما این بار با دنیایی دائمی الهام گرفته از Fall Guys به نام Fall Guys. شهر گوچی.

جالب توجه 200 شرکت کننده پردرآمد در بازار

بازی مورد انتظار MMORPG Diablo Immortal در ابتدای ماه ژوئن در سطح جهانی عرضه شد و باعث شد این بازی مستقیماً به 10 بازی پرفروش ایالات متحده برسد. تجزیه و تحلیل کامل بازی توسط تحلیلگر بازی ما را در سرویس GameRefinery بررسی کنید (فقط برای کاربرانی که دسترسی کامل دارند).

بازی Action RPG Disney Mirrorverse در ماه ژوئن عرضه جهانی خود را آغاز کرد و باعث شد که بازی مستقیماً به 100 بازی برتر ایالات متحده برسد. این بازی همچنین به عنوان یکی از فینالیست‌ها در بخش بازی‌های راه‌اندازی نرم‌افزار موبایل GameRefinery 2021 انتخاب شد.

نقش‌آفرینی نوبتی Bloodline: Heroes of Lithas که در حال حاضر در رتبه‌بندی ۱۴۰ پردرآمد برتر قرار دارد.

RPG Artery Gear: Fusion مبتنی بر نوبت، در بالاترین رتبه خود در 130 پردرآمد برتر قرار دارد.

بررسی اجمالی بازار چین

نسخه چینی Teamfire Tactics و یکی از محبوب‌ترین بازی‌های چین، Battle of the Golden Spatula (金铲铲之战)، یک فصل جدید PvP را با تعداد زیادی قهرمان جدید راه‌اندازی کرد. AFK Arena (剑与远征 – AFK) همچنین به‌روزرسانی جدیدی دریافت کرد، با پوسته جدیدی برای شخصیت پگی و پیشنهاد IAP قابل تنظیم برای شخصیت‌های خاص. کمتر از یک سال پس از انتشار آن و به نظر می رسد جادو برای هری پاتر: جادو بیدار شده (哈利波特:魔法觉醒) در حال محو شدن است. علیرغم موفقیت بزرگی که در راه اندازی بازی به دست آورد، این بازی به طور مداوم در رتبه بندی افت می کند.

دیگر به‌روزرسانی‌های اصلی بازی‌های چینی در ماه ژوئن شامل حالت PvP با زمان محدود Ace Racer (مسابقه مسابقه‌ای) و بسیاری از رویدادهای تابستانی مانند بازی‌هایی مانند QQ Dancer (QQ Xuanwu)، Immortal World (一思无语) و Canal Towns (صدها) بود. Scenes of Jiangnan) جشنواره قایق اژدها را در ابتدای ژوئن جشن گرفت. و در حالی که در جبهه همکاری اتفاق خاصی نیفتاد، بازی Arena نبرد چند نفره Onmyoji Arena (نبرد سرنوشت ساز! صلح پکن) با برند آبجو آمریکایی Bud Light همکاری کرد.

بررسی اجمالی بازار ژاپن

بازی محبوب اکشن RPG Guardian Tales یک نقشه جهانی جدید با رویدادها و کمپین‌های پیشنهادی منتشر کرد، در حالی که MMORPG Gran Saga یک رویداد داستانی با موضوع ژوئن عروس همراه با محتوایی با تمرکز بر جشن‌های نیم‌سالگی بازی و موضوع ساحل تابستانی را به نمایش گذاشت.

رویداد Gran Saga با موضوع ژوئن ژوئن شامل سطوح رویداد با نبردها و یک داستان خاص با تم عروس بود که در آن دو شخصیت اصلی توسط شبح عروس تسخیر شدند.
رویداد Gran Saga با موضوع ژوئن Bride شامل سطوح رویداد با نبرد و یک داستان خاص با تم عروس بود که در آن دو شخصیت اصلی توسط شبح یک عروس تسخیر می‌شوند.
یکی از بزرگ‌ترین به‌روزرسانی‌های رویداد در ماه ژوئن در بازی ریتم محبوب Project Sekai Colorful Stage بود. Hatsune Miku، که اولین کنسرت Connect Live خود را برگزار کرد، یک تجربه کنسرت مجازی ممتاز و یک ساعته. این رویداد دارای اجرای از گروه مجازی Vivid BAD SQUAD، و بازیکنان برای شرکت در کنسرت کامل باید از قبل بلیت های رویداد را خریداری می کردند.

جالب توجه 200 شرکت کننده پردرآمد در بازار

درخت ابدی (エターナルツリー) یک نقش آفرینی فانتزی/علمی تخیلی داستانی سنگین با ماشین آلات است. این بازی پس از انتشار وارد 100 پرفروش شد.

Disney Mirrorverse در بازار ژاپن به خصوص در رتبه های آزاد نیز موفق عمل می کند.

新信長の野望 یک بازی جدید استراتژی 4X است که در دوره Sengoku ژاپنی اتفاق می افتد. این بازی پس از عرضه مستقیماً به 20 پرفروش رسید.

RPG نوبتی The Marvelous Snail (最強でんでん) پس از انتشار در ژاپن بسیار خوب عمل می کند. این بازی در حال حاضر در میان 30 بازی پرفروش قرار دارد.

منبع : gamerefinery

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا